> Nasilje
Nasilje

natrag na Školski preventivni program

Pedagoginja škole pripremila je prezentaciju Zaustavljanje seksualnog nasilja nad djecom  (Kampanja Vijeća Europe) u kojoj možete saznati što je pravilo donjeg rublja, koji znakovi upućuju na seksualno zlostavljanje djeteta i što možete  učiniti u tom slučaju. Više informacija nalazi se na: http://www.mobms.hr/razno/kampanja-vijeca-europe-za-zaustavljanje-seksualnog-nasilja-nad-djecom.aspx

Pedagoginja škole pripremila je materijal za roditelje koji ih upućuje u znakove nasilničkog ponašana djeteta i znakove kojima mogu prepoznati da je dijete žrtva vršnjačkog zlostavljanja te kome se mogu obratiti za pomoć.

Prezentacija  Nasilje preko Interneta - ppt objašnjava taj oblik nasilja i daje korisne savjete učenicima i roditeljima što mogu učiniti u slučaju da budu izloženi elektroničkom zlostavljanju.

Letak "Prekini lanac" je informativni materijal za prevenciju elektroničkog nasilja među djecom i dio je Kampanje za djecu i sigurno korištenje mobitela i interneta, a  koju su pokrenuli UNICEF i Hrabri telefon.
Preneseno sa stranice UNICEF-a  na kojoj možete potražiti dodatne informacije : http://www.prekinilanac.org/show.jsp

Živim život bez nasilja“ naziv je kampanje koju su pokrenuli Ministarstvo unutarnjih poslova i Ujedinjeni narodi u RH.
Brošura Živim život bez nasilja“ namijenjena je učenicima, učiteljima i roditeljima, kojom se želi senzibilizirati javnost na probleme obiteljskog nasilja. Brošura donosi mnoštvo korisnih informacija i savjeta u slučaju obiteljskog nasilje te kako i na koji način zatražiti pomoć ili prijaviti nasilje.

> Nasilje