Školski preventivni program

Osnovni cilj  školskog preventivnog programa je da usmjerenim aktivnostima u suradnji s lokalnom zajednicom, učitelji, stručni suradnici  i roditelji djeluju na smanjivanju interesa mladih za uzimanje sredstava ovisnosti i pravovremenom otkrivanju konzumenata te na suzbijanju nasilja među djecom i mladima.

Odgojiti zdravog, zadovoljnog i odgovornog mladog čovjeka naš je zajednički zadatak.

Zadaci školskog preventivnog programa su smanjivanje faktora rizika u nastajanju nasilničkog ponašanja, poučavanje učenika životnim vještinama, zaštita mladih u visokom riziku, razvijanje pozitivne slike o sebi, vježbanje komunikacijskih vještina, rješavanje sukoba, učinkovito suprotstavljanje sredstvima ovisnosti, informiranje i educiranje roditelja.

U nastavku se nalazi izbornik s mnoštvo tema koje možete otvoriti klikom na temu.

Školska pedagoginja

> skolski preventivni program