Pedagoški kutak

Poštovani korisnici,

U pedagoškom kutku ponuđeni su materijali vezani uz odgoj i školovanje djece, a koji će vam pomoći u pronalaženju odgovora na pitanja ili nedoumice koje imate. Također vam preporučujem da pogledate Školski preventivni program u kojem se  nalaze materijali  vezani uz prevenciju nasilja i ovisnosti.

Pedagoginja škole

Što radi školski pedagog?

Školski pedagog je stručni suradnik i član stručnog tima škole. Njegov rad usmjeren je na  praćenje, istraživanje, analiziranje i vrjednovanje odgojno-obrazovnog rada  te predlaganje načina unapređivanja  daljnjeg odgojno-obrazovnog rada u školi. Kako bi u svom radu bio što uspješniji mora biti profesionalan, kompetentan i komunikativan jer surađuje sa svima koji doprinose odgoju i obrazovanju, a to su učenici, učitelji, ravnatelj, roditelji, drugi stručni suradnici, uža i šira lokalna zajednica (udruge, razne institucije, druge škole, policija, institucije socijalne i zdravstvene skrbi, itd.) Isto tako, pedagog, posvećuje veliku pažnju savjetodavnom radu s roditeljima te stručnom usavršavanju učitelja kako bi mogli pratiti sve zahtjevnije promjene u društvu, od novih tehnologija do metoda i načina poučavanja.

LETAK ZA RODITELJE

Informacije za roditelje na početku školske godine 2020./2021.

BROŠURE

U ovoj prezentaciji koju je pripremila pedagoginja škole možete upoznati osnovne pojmove i simptome ADHD - sindrom poremećaja pažnje i hiperaktivnosti.

Prezentaciju možete otvoriti klikom na sliku ili ovdje.

U ovoj prezentaciji možete saznati sve o postupku oslobođenja praktičkog dijela nastave TZK ukoliko je to potrebno vašem djetetu zbog nekih poteškoća ili bolesti.

Prezentaciju možete otvoriti klikom na sliku ili ovdje.

U ovoj przentaciji možete saznati nešto više o psihičkim poremećajima i smetnjama kod djece/učenika.

Prezentaciju možete otvoriti klikom na sliku ili ovdje.

Ova prezentacija je mali podsjetnik vezan uz prehranu školske djece.

Prezentaciju možete otvoriti klikom na sliku ili ovdje.

U prezentaciji možete saznati višeo odgoju i obiteljskim odnosima.

> Pedagoški kutak