Nacionalna razina natjecanja "Čitanjem do zvijezda"

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 6. 5. 2019.

U petak, 3. svibnja 2019. godine održana je završnica Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda". Na natjecanju se okupilo više od stotinu učenika iz 45 hrvatskih škola sa željom da pokažu svoja znanja o pročitanim djelima i prezentiraju kreativnost čitanja kroz plakat.  Tema ovogodišnjeg natjecanja bila je „Ljeto priča priče“, a djela koja su učenici čitali bila su: „Vezanje tenisice s jednom nepoznanicom“, Julijane Matanović, „Ljeto na jezeru Čiču“, Jasminke Tihi-Stepanić  i „Blizanke“, Ericha Kästnera. U sklopu natjecanja učenici su sudjelovali i na književnom susretu s autoricama Julijanom Matanović te Jasminkom Tihi-Stepanić koje su mogli pitati sve što ih zanima o pročitanim djelima i o pisanju te nabaviti knjigu s autoričinim potpisom.

Međimursku  županiju je uz našu školu predstavljala i Osnovna škola Nedelišće, a učenica Ana Sabočanec, predstavila se plakatom kojeg je nazvala Ljeto povezuje srca te stekla lijepa nova iskustva i proširila čitalačke vidike.