Projekt Svatovska jabuka na smotri

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 12. 4. 2019.

U ponedjeljak, 8. travnja 2019. učenice naše škole, sudjelovale su na 8. županijskoj/6. međužupanijskoj smotri projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja za osnovne i srednje škole - Projekt građanin. Učenice su predstavljale projekt Svatovska jabuka u okviru kojeg su proučavale problem nestanka starog običaja u mjestu jer nažalost nema više onih koji znaju izraditi svatovsku jabuku. U okviru projekta organizirana je i radionica izrade svatovske jabuke na kojoj je dvadesetak učenika naučilo izrađivati jabuku. Učenice će projekt imati prilike predstaviti i na Državnoj smotri koja se održava 20. svibnja 2019. u Zagrebu i tako upoznati ostale učenike iz raznih krajeva Hrvatske o običaju koji je jedan maleni dio kulturne baštine Donje Dubrave.