Susret mladih međimurskih umjetnika „Ruža međimurska“

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 2. 5. 2019.

Učenici naše škole Melisa Matulin, Nika Kuzmić i Lea Lukša te Franjo Cenko i Mateo Rebok sudjelovali su na likovnom i literarnom natječaju u sklopu VI. susreta mladih međimurskih umjetnika „Ruža međimurska“. Susret je održan u utorak, 30. travnja 2019. godine u Domu kulture u Donjem Vidovcu. „Ruža međimurska“ projekt je koji se provodi već šestu godinu za redom, a osmislila ga 3. osnovna škola Čakovec. Ciljevi projekta su jačanje interesa za narodnu i umjetničku baštinu Međimurja te očuvanje kulturne i povijesne baštine ovog kraja. Ovogodišnja manifestacija bila je posvećena svetomarskom orguljašu i skladatelju Ivanu Mustaču-Kantoru koji je svojim glazbenim stvaralaštvom zadužio Međimurje. U Domu kulture bili su izloženi likovni i literarni radovi učenika sudionika, a učenica Lea Lukša, za svoj je literarni rad Pljes pisan na kajkavskom narječju, osvojila 1. mjesto u kategoriji viših razreda.