Koji si ti lik?!?

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 24. 4. 2019.

Povodom obilježavanja Noći knjige 2019. za učenike osnovnih škola provodio se likovno-literarni natječaj Koji si ti lik?!? natječaj je bio osmišljen kako bi se istražili složeni odnosi između fikcije i stvarnog svijeta. Učenici su razmišljali o svojim omiljenim likovima: junacima i junakinjama iz svijeta knjige i stripa koji su iako rođeni u bajci, basni, romanu, priči ili stripu, ostavili  neizbrisiv trag, postali njihovi uzori i heroji. Likovi s kojima su se mogli povezati, poželjeti makar na trenutak biti kao oni; koji su ih poticali na promjene, tješili kad su bili tužni, ohrabrivali kad su bili uplašeni ili ih znali toliko razveseliti da su se osjećali kao prvaci svijeta. S njima su putovali u udaljene predjele, istraživali, proživljavali nove avanture, zaljubljivali se, otkrivali nova znanja i svjetove.
Učenica Lana Lukša, iz 7.b razreda u svom je literarnom radu opisala Hermionu Granger, kako ju je ona nazvala svoj uzor i svoju muzu, te za svoj rad osvojila nagradu koja joj je dodijeljena na Dječjem odjelu Knjižnice i čitaonice Nikola Zrinski u Čakovcu u utorak, 23. travnja 2019. godine.
Čitanje doista obogaćuje svijet i vjerujemo da će svaka knjiga pronaći svog čitatelja i svaki čitatelj svog omiljenog lika!