Sportska natjecanja učenika 5. i 6. razreda

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 12. 4. 2019.

Krajem ožujka i početkom travnja održala su se sportska natjecanja za učenike i učenice petih i šestih razreda. Naša škola je nastupila u natjecanjima iz nogometa (futsala) i odbojke u obje konkurencije. Budući da je dopušteno natjecanje i mlađim uzrastima, našu školu su predstavljali i učenici 4. razreda. Marija Brljak i Ivano Fabić su bili članovi odbojkaških ekipa u svojoj konkurenciji, a Teodor Žinić je bio član nogometne ekipe .
Prve su na teren izašle nogometašice. Većini je to bilo prvo nogometno natjecanje. Stoga djevojčice zaslužuju velike čestitke za trud, borbenost i požrtvovnost u igri te za postignuti rezultat. U prvoj utakmici su rezultatom 3:1 pobijedile ekipu OŠ Donji Kraljevec, a odmah nakon te utakmice su igrale protiv domaćina OŠ Prelog. Učenicama nije nedostajala želja za pobjedom, ali umor od igranja dviju utakmica za redom je učinio svoje. Rezultat je bio 2:1 za domaću ekipu.
Ekipu ŠSD Drava predstavljale su: Rea Čižmešija, Doris Hraščanec, Doris Ivelić, Ana Sabočanec, Roberta Nestić, Nika Kuzmić, Mia Perenc, Vita Perenc, Mia Punčikar.
Odbojkaška ekipa učenica se natjecala na kvalifikacijskom turniru u  Kotoribi. Sudjelovale su još ekipe I. OŠ Čakovec, III. OŠ Čakovec  i domaćin OŠ Kotoriba. Učenice su u prvoj utakmici poražene od domaće ekipe s 2:0 u setovima (8:25, 11:25). U drugoj utakmici i borbi za 3. mjesto na ovom turniru učenice su pokazale puno više samopouzdanja i borbenosti te su pobijedile rezultatom 2:0 (27:25, 25:14). U ovoj utakmici bih osobito istaknula lijepu potporu starijih učenica onim mlađima kojima je to bilo prvo natjecateljsko iskustvo.
Članice ekipe: Marija Brljak, Ana Nestić, Mihaela Gadanec, Ria Mikulan, Nika Kuzmić, Hana Glavak, Iva Kralj, Rea Čižmešija, Ana Sabočanec, Roberta Nestić.
Učenici su također krenuli s natjecanjem u nogometu. Domaćin je bila OŠ Kotoriba, a sudjelovale su još i ekipe OŠ Draškovec te  OŠ Sveta Marija. U prvoj utakmici učenici su minimalno poraženi od domaćina s rezultatom 2:1. Drugu utakmicu, koja je ujedno bila utakmica za treće mjesto,  igrali su protiv ekipe OŠ Sveta Marija. Nakon 30 minuta igre rezultat je bio 4:4, pa se pristupilo izvođenju kaznenog udarca. U tom dijelu su protivnici bili bolji te je konačni rezultat bio 6:5 za OŠ Sveta Marija.
Sastav nogometne ekipe: Vito Knez, Saša Ipša, Emil Horvat, Marko Mlakar, David Kolman, Teodor Žinić, Dorian Alessandro Lascu, Alessandro Mačak, Nikša Dolenčić.
Odbojkaška ekipa učenika je svoj turnir igrala u OŠ Belica. Sudjelovalo je 8 ekipa ( Belica, Kotoriba, Kuršanec, Donji Kraljevec, Draškovec, Pribislavec, Vratišinec te naša ekipa) koje su nakon ždrijeba bile podijeljene u 2 skupine. Pobjednici  skupine igraju za prvo mjesto na turniru, a drugoplasirani iz skupina igraju za treće mjesto.
U skupinu „A“  ždrijebom su izvučene ekipe OŠ Pribislavec, OŠ Belica, OŠ Draškovec i naša ekipa. Radi velikog broja ekipa kod igranja u grupi setovi su bili skraćeni i igralo se na 21 dobiven poen.
Rezultati grupe „A“:
OŠ Belica – OŠ Donji Kraljevec                    2 : 0
OŠ Donja Dubrava - OŠ Pribislavec             2 : 0  (21 : 7, 21:17)
OŠ Pribislavec -  OŠ Donji Kraljevec            2 : 0
OŠ Donja Dubrava – OŠ Belica                   1 : 2   (21 : 7, 17 : 21, 4 : 15)
 OŠ Belica -  OŠ Pribislavec                         2 : 1
OŠ Donja Dubrava – OŠ Donji Kraljevec     2:0  (21:5, 21:10)
Prvo mjesto u grupi „A“ je osvojila OŠ Belica, a drugo mjesto je osvojila naša ekipa. U grupi „B“ prvo mjesto je zauzela OŠ Kotoriba, a drugo mjesto OŠ Kuršanec. U finalu je OŠ Belica bila bolja od OŠ Kotoriba s rezultatom 2:0 u setovima. U borbi za 3. mjesto naši učenici su odigrali svoju najbolju utakmicu. Igrali su izuzetno borbeno i koncentrirano te su ostvarili  sigurnu pobjedu od 2:0 u setovima (25:8, 25:7).
Brončanu medalju za našu školu osvojili  su:
Vito Knez, David Kolman, Saša Ipša, Lovro Orehovec, Emil Horvat, David Lukša, Miroslav Ćulafić, Nikša Dolenčić, Ivano Fabić.
Čestitke svim učenicama i učenicima na uloženom trudu u pripremama za natjecanja.