Zamijenili uloge na jedan dan

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 28. 3. 2019.

U srijedu, 27. ožujka 2019. godine u našoj se školi provodio dugo iščekivani projekt Zamjena uloga. Učenici i učitelji zamijenili su svoje uloge na jedan dan. Učitelji su sjeli u školske klupe, a učenici su poučavali i preuzeli sve poslove iz užurbane školske svakodnevnice.
Učitelji su se jako dobro uživjeli u ulogu učenika - zadržavali se na hodnicima, žvakali na satu, ometali nastavu, zapitkivali, gurali se u redu za užinu, jurili hodnicima, igrali društvene igre u školskoj knjižnici. A i učenici su se jednako dobro snašli u ulozi učitelja te su sve nestašne učenike slali na razgovor kod školske pedagoginje ili ravnatelja, vješto održavali satove, pokazali snalažljivost i kreativnost te uspješno odrađivali dane im poslove.

Ravnatelj škole Benjamin Rusak na kraju radnog dana bio je zadovoljan svojim zaposlenicima i cjelokupnom radnom atmosferom. Školski domar Stjepan Miser podmazao je vrata i izvršio potrebne popravke, kuhari Nino Mirić i Ivan Miser pripremili su  grah za prste polizati,  u tajništvu su svu papirologiju uspješno riješile Ena Cenko, Dunja Miser i Ivona Međimurec, o knjigama i čitalačkim navikama učenika brigu su vodile Tena Čižmešija, Nika Lukša i Dajana Čmrlec, pedagoške poslove obavile su Paola Lukša i Linda Horvat, a spremačice Patricija Dodlek, Patricija Šatvar i Sonja Lovrinović ostale su najduže u školi kako bi školu i učionice pripremile za novi radni dan.
Učenici su prepuni dojmova i novih spoznaja krenuli svojim kućama, kažu da im je dan prebrzo prošao i da jedva čekaju iduću Zamjenu uloga.