Medalja za košarkaše

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 18. 3. 2019.

Košarkaši naše škole sudjelovali su na finalnom županijskom natjecanju kojem je domaćin bila Osnovna škola Ivanovec. Natjecale su se 4 ekipe koje su to pravo stekle kroz kvalifikacijske turnire.
Sudionici ovog natjecanja bile su ekipe II. OŠ Čakovec, OŠ Donji Kraljevec, naša ekipa te domaćin OŠ Ivanovec.
Natjecanje je organizirano na način da ekipe igraju svaka sa svakom što znači da svaka ekipa treba odigrati 3 utakmice. Turnir je bio jako naporan jer su ekipe bile podjednake kvalitete pa se igralo u jako visokom ritmu, a rezultati su bili do samog kraja neizvjesni.
OŠ Donja Dubrava – OŠ Ivanovec                29:27 (nakon produžetka)
II. OŠ Čakovec  - OŠ Donji Kraljevec            27:15
OŠ Donja Dubrava - OŠ Donji Kraljevec       23:25
OŠ Ivanovec – II. OŠ Čakovec                      34:26
OŠ Donja Dubrava –  II. OŠ Čakovec           31:18
OŠ Ivanovec – OŠ Donji Kraljevec               19:24
Nakon odigranih utakmica po 2 pobjede imale su ekipa Donjeg Kraljevca i naša ekipa, ali budući da su nas pobijedili u međusobnom susretu naša ekipa je turnir završila na 2. mjestu.
Poredak:        1. Donji Kraljevec
                       2. Donja Dubrava
                       3. Ivanovec
                       4. II. Oš Čakovec
Ekipu Školskog sportskog društva «Drava» predstavljali su:
Stjepan Miser, Ivan Miser, Vid Krušelj, Niko Štefić, Nino Mirić, Damjan Žinić, Ivan Vidović, Lovro Strbad, Lovro Žinić, Lovro Kopasić, Vito Knez.
Čestitke učenicima na izvrsnoj igri i borbenosti!