Veselim maskama otjerali hladnu zimu

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 6. 3. 2019.

Ovog su utorka našom školom vladale maškare. Pjesme, veselja i šarenila nije nedostajalo. Već tradicionalno učenici nižih razreda sa svojim su učiteljicama prošetali svoje kostime ulicama naše Dobrave i s mještanima podijelili svoje veselje. Bilo je tu svega, vatrenih navijača, kućice za ptičice, zle otimačice malih dalmatinera, mačkica, pospanaca, jaja na oko,… Ideja, kao i uvijek, nije nedostajalo! A maskenbal ne bi bio pravi bez slasnih krafni punjenih marmeladom od marelice koje su im na kraju nastavnog dana bile pravi šećer na kraju.

U višim su se razredima učenici odlučili vratiti u 80-e, jedni su odlučili prespavati dan, petašice su postale slatke mace, a osmaši su zorno predstavili likove iz poznate serije Naša mala klinika. Dan ispunjen smijehom brzo je prošao, a učenici su nam otkrili da su već odlučili u što će se maskirati iduće godine. jedva čekamo!