Obilježen Nacionalni dan borbe protiv vršnjačkog nasillja

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 22. 2. 2019.

Dan ružičastih majica najpoznatiji je program prevencije vršnjačkog nasilja u Hrvatskoj u kojem sudjeluje više od dva milijuna sudionika.
Na prijedlog Centra za edukaciju i prevenciju nasilja 2017. godine od strane Hrvatskog Sabora proglašen je Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Učenici i djelatnici matične i područne škole podržali su tu inicijativu. A sudjelovati je zbilja lako… Nosili smo ružičaste majice, fotografirali se uz natpis #Reci Ne Nasilju, pomagali jedni drugima i osvještavali koliko je važno zaustaviti nasilje. Nasilje nije cool i svi to jako dobro znamo.

Nemoj se bojati biti iznimka među vršnjacima i ustati protiv nasilja jer u tebi leži snaga i hrabrost – to su dvije ključne vrline koje te tjeraju da pošalješ samo jednu poruku – NASILJE PRESTAJE OVDJE!