Osnovna škola Donja Dubrava

OPĆE VIJESTI

Srebro za odbojkaše

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 20. 2. 2019.

U utorak 19. veljače 2019. OŠ Nedelišće bila je domaćin finalnom Županijskom natjecanju u odbojci za učenike. Na natjecanju su sudjelovale 4 ekipe (OŠ Kotoriba, OŠ Vratišinec, OŠ Nedelišće te naša ekipa) koje su to pravo stekle pobjedama na kvalifikacijskim turnirima koji su igrani u studenom. Finalno natjecanje ove je godine organizirano po prvi puta na način da ekipe igraju svaka sa svakom. Naša ekipa je natjecanje otvorila utakmicom protiv domaćina OŠ Nedelišće.
I dok su prvi set dobili s lakoćom rezultatom 25:14, drugi set su loše započeli, pa je vrlo brzo  bilo 16:10 za protivnika. Tada su odličnim servisima i smečiranjem polako počeli stizati rezultat te je na kraju bilo 25:17 za naše učenike. U našoj drugoj utakmici pobijedili smo učenike OŠ Kotoriba 2:0 u setovima (25:10, 25:11).
Do naše zadnje utakmice sa OŠ Vratišinec i oni su također zabilježili dvije lake pobjede pa je ispalo da se u toj utakmici odlučuje Županijski prvak.
Obje ekipe su prikazale izuzetno kvalitetnu igru s odličnim serviranjem i napadima. U oba seta protivnici su na početku stekli prednost od 4 do 6 poena koju bismo pred kraj seta stigli, ali dalje od toga ovaj put nije išlo. Rezultat prvog seta je bio 21:25, a drugog 24:26 za OŠ Vratišinec.
Iako smo na kraju natjecanja svi bili pomalo tužni jer su učenici puno vježbali za ovo natjecanje, treba podsjetiti da je ova generacija u ovom sportu jedna od uspješnijih u Županiji jer osvajaju medalje još od 5. razreda te su bili dvaput  zlatni i dvaput srebrni.
Za ekipu ŠŠD «Drava» igrali su: Nino Mirić, Franjo Orehovec, Niko Štefić, Vid Krušelj, Lovro Strbad, Ivan Miser, Stjepan Miser, Ivan Vidović, Lovro Žinić, Fran Kolarić.
Čestitke učenicima na osvojenoj medalji!