Završnica projekta Riječ dana

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 18. 2. 2019.

Projekt Riječ dana pokrenut od strane knjižničarke Ide Bogadi iz Osnovne škole Gustava Krkleca iz Zagreba s  ciljem usvajanja i ispravnog korištenja hrvatskog jezičnog blaga, polako privodimo kraju, a učenici koji su najčešće birali riječ dana postali su sakupljači i čuvari riječi.
SAKUPLJAČI RIJEČI
Nika Kuzmić, 5. a
Emil Horvat, 6.a
David Kolman, 6.a
Melisa Matulin, 7.a
Lea Lukša, 7.a
Paola Lukša, 7.b
ČUVARICE RIJEČI
                        Nika Lukša, 7.a
                        Martina Šestak, 6.a
            Iva Kralj, 6.a
Školski Skup pamtitelja riječi mala je završnica navedenog projekta  koji će se u našoj školi održati u utorak, 19. ožujka 2019. u školskoj knjižnici s početkom u 13 sati. Natjecanje je pojedinačno, a provodi se u dvije kategorije - kategorija 5. i 6. razreda i kategorija 7. i 8. razreda, a sastoji se u poznavanju riječi koje su izvučene tijekom prve faze provođenja projekta Riječ dana u razdoblju od rujna do prosinca.
Najbolji poznavatelj izvučenih riječi u svakoj  kategoriji, sudjelovat će na završnici projekta u Zagrebu krajem listopada ili početkom studenoga 2019. godine.
Sretno svima!