SPORTSKA NATJECANJA – učenice

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 29. 1. 2019.

Učenice su u ovoj školskoj godini sudjelovale na natjecanju iz odbojke i futsala. Prvi krug natjecanja iz odbojke održan je u prosincu, a domaćin je bila OŠ Podturen. Učenice su svoje znanje i sposobnosti odmjerile s ekipama OŠ Kotoriba i OŠ Pribislavec. Vršnjakinje iz Kotoribe pobijedile su rezultatom 2:0 u setovima (25:6, 25:15), ali su u drugom susretu s jednakim rezultatom poražene od OŠ Pribislavec te se nisu plasirale na finalni turnir. Budući da je gotovo cijela ekipa sastavljena od učenica sedmih razreda, iduće godine imaju ponovno priliku boriti se za plasman na finalni turnir.
Našu ekipu su predstavljale slijedeće učenice: Dunja Miser, Nina Nestić, Nina Varga, Melisa Matulin, Brigita Blanka Martinković, Nika Lukša, Lana Lukša, Sonja Lovrinović, Patricija Dodlek, Marta Švogor i Helena Dolenčić.
Na natjecanju u futsalu učenice su sudjelovale po prvi puta te ponajprije zaslužuju čestitke za pokazanu hrabrost i volju za učenjem nečeg novog. Za većinu njih ovo su bili prvi nogometni treninzi i prve utakmice. U danim okolnostima učenice su se odlično snašle i odigrale 2 dobre i rezultatski zanimljive utakmice. Ove se školske godine za natjecanje iz futsala prijavilo  12 ekipa učenica osnovnih škola Međimurske županije, te je ovo, uz odbojku gdje  je također bilo prijavljeno 12 ekipa, najbrojnije sportsko natjecanje. Prvi krug natjecanja organiziran je na način da se ekipe dijele u 2 grupe sa po 6 ekipa. Našoj ekipi je domaćin bila OŠ Donji Kraljevec gdje su se uz naše djevojčice i domaćina natjecale još i ekipe OŠ Domašinec, OŠ Draškovec, OŠ Mala Subotica i OŠ Podturen. Ždrijebom je određeno da igramo protiv ekipe domaćina i OŠ Podturen. Ekipu Donjeg Kraljevca pobijedile su rezultatom 6:1, a od ekipe iz Podturna izgubile su rezultatom 3:2 u jednoj izjednačenoj i rezultatski neizvjesnoj utakmici do zadnjeg sučevog zvižduka. Djevojkama se jako dopalo ovo natjecanje te krećemo s pripremama za iduću godinu.
Našu ekipu su predstavljale slijedeće učenice: Noa Kuzmić, Nina Nestić, Nina Varga, Melisa Matulin, Dunja Miser, Mateja Matotek, Marta Strbad, Nika Lukša, Brigita Blanka Martinković, Mia Punčikar. Zbog bolesti nažalost nije nastupila Marta Švogor koja je prvi golman ekipe.