Obilježili smo Dan zagrljaja

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 23. 1. 2019.

Dolazak u školu danas je bio poseban. Na ulazu je svakog učenika, učitelja i djelatnika škole dočekala Patrola za grljenje koja je dijelila besplatne zagrljaje i na taj način obilježila Međunarodni dan zagrljaja. Mnogi su bili  jako lijepo iznenađeni, a nekima je upravo obilježavanje ovakvog dana prilika da zagrle svoju simpatiju, omiljenog učitelja ili tetu kuharicu koja im fino kuha.
Psiholozi smatraju da će pet do šest zagrljaja na dan učiniti život dužim i ljepšim te da grljenje ima ljekovita svojstva, zdravo je, prirodno i praktički savršeno. Kažu da su:
• 4  zagrljaja potrebna za preživljavanje
• 8 za održavanje
• 12 za napredovanje.
Ne čekajte! Zagrlite jer...
            Zagrljaj je prekrasan dar, jedna veličina odgovara svima.