Tulum slova u čast Teti Lizi

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 12. 11. 2018.

Noćni čitateljski susret Tulum slova namijenjen učenicima 7. i 8. razreda ove je školske godine bio posvećen Teti Lizi, nadaleko poznatoj primadoni međimurske popevke. Tom prigodom u našu su školu stigli i dragi nam gosti. Predavanje na temu Teti Lizi u spomen održala je Janja Kovač na samom početku druženja, cimbulaš Vilim Čituš odsvirao je poznate melodije koje je Teta Liza rado pjevala, a Marija Duhović izvela je monolog iz knjige Teta Liza Mojih 85. Druženje smo nastavili čitanjem iz užitka, čitanjem odabranih ulomaka iz omiljenih romana. Preko Skype-a družili smo se s učenicima iz Osnovne škole u Lepoglavi, a na kraju smo pogledali film o Teti Lizi iz kojeg smo puno toga naučili. Film nam je ujedno poslužio kao predložak za kviz u kojem su učenici pšokazali novostečeno znanje o životu i radu nekadašnje školske kuharice Tete Lize.