Dabar - razmišljamo računalno

Autor: Mladen Žerjav, Suzana Karloci Kvakan, 12. 12. 2018.

I ove školske godine naša se škola uključila u međunarodni projekt iz informatike i računalnog razmišljanja pod nazivom Dabar. Natjecanje je provedeno 14. studenoga, a sudjelovali su učenici 3.a i 4.a razreda koji polaze dodatnu nastavu matematike te učenici petih, šestog i sedmih razreda koji polaze dodatnu nastavu informatike.
Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 22887 učenika iz 530 škola u Hrvatskoj. Natjecanje se provodilo online, a sastojalo se od 12 zadataka koje je trebalo riješiti u 45 minuta.
Učenici su bili podijeljeni u kategorije - 1. i 2. razred (MikroDabar), 3. i 4. razred (MiliDabar), 5. i 6. razred (KiloDabar), 7. i 8. razred (MegaDabar) i srednje škole (GigaDabar).
I ove se godine u 10% najboljih učenika iz cijele Hrvatske plasirao učenik 7.b razreda Fran Kolarić. Osim njega u 10% najboljih učenika iz cijele Hrvatske još su se plasirali Iva Kralj, učenica 6.a razreda i Gabrijel Štefić, učenik 5.a razreda.
Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali na natjecanju, a posebno navedenoj trojki na odličnom rezultatu!