Otvoreno obnovljeno vanjsko školsko igralište

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 20. 11. 2018.

U sklopu obilježavanja Hrvatskog olimpijskog dana, učenici su po prvi puta održali vježbe zagrijavanja na obnovljenom vanjskom asfaltiranom igralištu.U obnavljanje vanjskog igrališta krenulo se na inicijativu ravnateljice škole gospođe Mirjane Ribić, sa željom za stalnim  poboljšanjem uvjeta rada za svoje učenike. Vanjsko igralište već je bilo u potpunosti nesigurno za izvođenje nastave TZK i vapilo je za obnovom. Posebno se zahvaljujemo načelniku Općine gospodinu Marijanu Vargi što je ovu ravnateljičinu inicijativu prepoznao, podržao i pomogao da se ona i realizira.

Igralište je obnovljeno sredstvima koja je osigurala Općina Donja Dubrava i Međimurska županija, a za tu su investiciju izdvojili  79.930,95 kuna.
Međimurski župan Matije Posavec prepoznao je važnost ulaganja u obnovu kako bi se stvorili bolji uvjeti za nastavu na otvorenom. Obnovom vanjskog školskog igrališta osim redovnog  održavanja nastave odnosno tjelesne i zdravstvene kulture stvoreni su uvjeti za još bolje sportske rezultate.
Načelnik Marijan Varga istaknuo je da bi volio da Krbulja ostane središnje mjesto okupljanja djece koja se bave sportom kao i sportskih klubova koji će ga koristiti za rekreaciju te da će obnovljeno vanjsko igralište biti od velikog značaja i za lokalnu zajednicu, kao košarkaško igralište ili teren koji mještani mogu koristiti u rekreativne svrhe.
Ravnateljica Mirjana Ribić ponosna je na uspješnu suradnju s lokalnom zajednicom, Općinom i Županijom i ističe da je uređenje igrališta bilo neophodno te je zahvalila svima koji su na bilo koji način doprinijeli obnovi jer obnovljeni sportski teren još je jedno mjesto za kvalitetnije provođenje slobodnog vremena .