1. susret malih čuvara popevke dobravske Tete Lize

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 20. 11. 2018.

U petak, 16. studenoga 2018. godine pjesmom smo proslavili rođendan drage nam Tete Lize. Ona nažalost više nije s nama, ali pjesma koju je s velikim veseljem uvijek pjevala i prenosila i van granica lijepe naše, ostala nam je svima kao baština koju trebamo njegovati i ponosno čuvati od zaborava. Od ove školske godine u našoj se školi provodi projekt posvećen Teti Lizi, legendi međimurske popevke i dugogodišnjoj školskoj kuharici, osmišljen kao susret malih čuvara popevke dobravske Tete Lize pod nazivom Deca, moja deca.

Projekt je pokrenut  s ciljem očuvanja izuzetnog glazbenog nasljeđa koje je Donjoj Dubravi i široj zajednici ostavila Teta Liza jer međimurska je pjesma dragocjeni biser koji je nužno sačuvati za nadolazeće generacije. Ovaj je susret završna svečanost školskog projekta koji se sastojao u provođenju literarnog, likovnog i glazbenog natječaja u kojem su sudjelovali učenici naše škole. Najuspješniji likovni i literarni radovi bili su izloženi na izložbi u dvorani, a sudionici glazbenog natječaja, predstavili su se na pozornici pod svjetlima reflektora pred punom dvoranom. Zara Horvat, učenica 1.a razreda, bila je najuspješnija u interpretaciji međimurske popevke i idućeg je dana nastupila na Memorijalu u čas teti Lizi.