Posjet azilu "Prijatelji"

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 9. 10. 2018.

Svjetski dan životinja ili Svjetski dan zaštite životinja, međunarodni  je dan koji se obilježava 4. listopada svake godine. Posvećen je pravima životinja i njihovu blagostanju, s posebnim naglaskom na odnosu čovjeka prema ostalim životinjama i važnosti svih životinja za život na Zemlji.
Potaknuti Svjetskim danom zaštite životinja učenici naše škole također su se odazvali akciji prikupljanja hrane, pokrivača i ostalih potrepština. U petak, 5. listopada, predstavnici četvrtih i sedmih razreda sa svojim su učiteljicama Koraljkom Jakupak Popović i Monikom Kanižaj posjetili azil Prijatelji u Čakovcu i odnijeli im prikupljenu hranu i potrepštine.  Osim volontera, ljubazno su ih dočekali manji i nešto veći štićenici azila koji su im pružali šape i mahali repom ne bi li barem na kratko privukli njihovu pažnju i osjećali se udomljeno.