Eko kviz „Ne dvoji nego smeće odvoji“

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 7. 6. 2018.

PRE-KOM Prelog već četvrtu godinu za redom organizira edukativni eko-kviz pod nazivom „Ne dvoji nego smeće odvoji“ u kojem sudjeluju učenici sedmih razreda osnovnih škola. Kviz se već tradicionalno održava na Dan zaštite okoliša 5. lipnja 2018. u Prelogu na lokaciji gdje se prikuplja otpad. Specifičnost Eko kviza je da se uz teoretska znanja (60%) boduje i brzina i kvaliteta odvajanja korisnog otpada (40%). Našu su školu predstavljali učenici Dunja Miser, Benjamin Rusak i Marta Strbad i osvojili treće mjesto koje su prema broju bodova dijelili s učenicima iz Osnovne škole Prelog.