Dan Europe

Autor: Mihaela Martinčić, Gordana Mirović, 12. 5. 2018.

Dan Europe obilježava se 9. svibnja svake godine. Srednja škola Prelog tim je povodom ugostila srednje i 7 osnovnih škola Međimurske županije na tradicionalnoj izložbi. Predstavnici škola proveli su nas kroz svih 28 članica Europske Unije na kreativan način. Naime, svaka je ekipa predstavila po jedan europski grad kroz njegove kulturne, povijesne, enogastronomske, gospodarske, turističke, ekonomske i druge zanimljivosti. OŠ Donja Dubrava predstavljale su učenice 8.b razreda: Dora Črmlec, Lucija Golub i Iva Strbad pod vodstvom učiteljice Gordane Mirović. Naša je marljiva ekipa dostojno predstavila švedsku prijestolnicu Stockholm i dobila mnogo komplimenata za kompletan vizualni identitet i predstavljene sadržaje. Bila je to odlična prilika da ponešto naučimo, razvijamo svoj europski duh i jačamo svijest o prihvaćanju različitosti i multikulturalnosti u današnjem globalnom društvu, ali i da se prisjetimo kako je bogatstvo Europe u raznolikoj tradiciji njenih naroda.