Skitanja Zagrebom u dobrom društvu

Autor: Marina Horvat, Suzana Karloci Kvakan, 14. 5. 2018.

Naši su četvrtaši ove godine nestrpljivo dočekali svoj odlazak na Školu u prirodu. Početkom svibnja posjetili su i upoznali sve tajne glavnog grada Zagreba kao i ljepote Sljemena. U sklopu terenske nastave posjetili su i razgledali  zračnu luku „Franjo Tuđman“, kulturno-povijesne znamenitosti i spomenike u samom centru Zagreba, glavni željeznički kolodvor , posjetili Hrvatsku akademiju znanosti i umjetnosti u kojoj se čuva original Baščanske ploče, Muzej iluzija, bili na projekciji animiranog filma „Luka i čarobni muzej“, posjetili HRT, Arheološki muzej te prošetali do vrha Sljemena, naučili o slavnom Medvedgradu i Oltaru domovine te posjetili imanje Contessa.
Prepuni dojmova i obogaćeni novim spoznajama, jedva su dočekali da sve dogodovštine prepričaju svojim najbližima.
Svoje su dojmove prenijeli i nama. Donosimo neke od njih.

"U Arheološkom se muzeju nalazi prava mumija. Najviše mi se svidjelo biranje za Miss Sljemena na kojem je pobjedila Ria." Mihaela

"U Muzeju iluzija najviše mi se dopala gravitacijska soba." Vita

"Oduševljen sam cijelim izletom. A najviše vodičem." Benjamin