Dan otvorenih vrata

Autor: Mihaela Martinčić, 16. 5. 2018.

U petak, 18. svibnja 2018. godine učenici i djelatnici naše škole povodom Dana škole organiziraju po prvi puta Dan otvorenih vrata. Vrata škole za sve će se mještane otvoriti u 15 sati. Svi zainteresirani moći će razgledati izložbu radova učenika rađenih u sklopu projekta „Stari obrti, zanati i kućna radinost“, a od 15:30 moći će se priključiti i sudjelovati na radionicama izrade cekera od komušine (šemetinja), košara od šibe, našivavanja stolnjaka, izrađivanja ružica od krep papira, izradi slika od slame, informatičkoj radionici izrade stripa, starinskim dječjim igrama na otvorenom te pogledati kako je nekad izgledao sajamski štand uz prikaz rada lokalnih medičara i postolara.
U 17 sati započet će svečana proslava dvaju značajnih datuma za našu školu. Obilježit će se 60 godina djelovanja Učeničke zadruge „Pupoljak“ kao i 150 godina od osnivanja prve čitaonice na području Donje Dubrave.
Svi ste pozvani, dođite, prisjetite se i pokušajte sami!