Živjeti zdravo - edukacija kroz primjer

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 25. 4. 2018.

U utorak, 17. travnja 2018. godine, učenici osnovnih škola iz Hodošana, Orehovice i Donje Dubrave sudjelovali su u posjetu Srednjoj školi Prelog u sklopu projekta „Živjeti zdravo“. Uz srdačnu dobrodošlicu profesora i polaznika škole, naši su učenici kroz praktični rad dobili uvid u svakodnevnicu ove škole. Uz budni nadzor strukovnih učitelja kuharstva Krunoslava Tilošanca i Anice Naranđa te asistenciju učenika završnog razreda smjera kuhar okušali su se u pripremi zdravih varijacija širokog spleta jela. Nešto kasnije im je Zoran Tomašić, mag.oec. nastavnik ugostiteljskog posluživanja kroz radionicu predstavio točan raspored postavljanja stola te su se uz njegovu pomoć učenici okušali u pripremi zdravih smoothija. Za kraj je dipl. ing. prehrambene tehnologije, Jasenka Poljak održala predavanje na temu važnosti same pravilne prehrane i njezine primjene u svakodnevnom životu. Za predivnu suradnju i edukaciju kroz sve ove radionice pobrinula se pedagoginja SŠ Prelog, Tanja Lilić. Učenici su prije polaska kući, naravno, kušali pripremljena jela, a tko zna, možda će upravo neki od njih najesen kročiti kroz vrata Srednje škole Prelog i u njihove ruke prepustiti svoje daljnje obrazovanje.
Karla Čmrlec, 8.a