Noć knjige u Knjižnici i čitaonici grada Preloga

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 25. 4. 2018.

U sklopu obilježavanja Noći knjige  Knjižnica i čitaonica grada Preloga je u ponedjeljak 23. travnja održala Tulum s(l)ova u multimedijskoj dvorani u Prelogu.  Uz Srednju školu Prelog i Osnovnu školu Prelog, ove se godine u tu manifestaciju uključila i naša škola. Sudjelovale su učenice polaznice čitateljske grupe koje su na susret ponijele knjige koje bi raketom lansirale u svemir i predstavile je čitateljima budućnosti. Zabavne i edukativne igre vodila je knjižničarka iz Srednje škole Prelog Nataša Sakač, a čitateljski dio predvodila je ravnateljica knjižnice grada Preloga Maja Lesinger. Druženje je završilo uz prigodni film The Space Between Us koji je oduševio sve prisutne. Manifestacije poput ovih uvijek su dobro posjećene i odličan su poticaj za svakog potencijalnog čitatelja, a privremena polica koja sadrži knjige koje bi učenici poslali u svemir odaje bogatstvo različitosti knjižnog blaga.