Uspjeh naših učenika na izvanškolskim aktivnostima

Autor: Renata Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 23. 4. 2018.

Osim u školi, naši učenici redovito polaze i aktivnosti izvan škole te postižu zapažene rezultate. Svaki tjedan odlučili smo predstaviti nekog od učenika koji je postigao značajniji uspjeh. Naša novinarska grupa intervjuirala je nekoliko učenika, a najprije ćemo predstaviti Benjamina Rusaka koji se bavi plivanjem.
N: Lijep pozdrav, Benjamine! Imaš čast biti prvi u našem intervjuu s učenicima koji treniraju neki sport izvan škole. Predstavi nam se ukratko.
B: Ja sam Benjamin Rusak, idem u 7. razred OŠ Donja Dubrava i imam 13 godina.
N: Koji sport treniraš?
B: Treniram plivanje.
N: Kako si zavolio plivanje i otkad treniraš?
B: Pošto živim uz rijeku Dravu, od malih nogu volim plivati. Profesionalno sam se plivanjem počeo baviti početkom 6. razreda.
N: Je li ovo tvoj prvi veći uspjeh?
B: Ovo je prvo veće natjecanje na kojem sam nastupio i ponosan sam što sam odmah osvojio drugo mjesto.
N: Što bi poručio učenicima naše škole?
B: Plivanje je sport u kojem se vježba i razvija cijelo tijelo. Svima bih preporučio ako ne plivanjem, da se bave nekim drugim sportom i da se više kreću.
N: Hvala ti, Benjamine! Želimo ti puno uspjeha na daljnjim natjecanjima.

Lea Lukša i Patricija Dodlek