Croatian Makers liga

Autor: Mladen Žerjav, 20. 4. 2018.

U četvrtak 19.4.2018. održano je treće kolo Croatian Makers lige na kojem su sudjelovali i učenici naše škole. Natjecanje je održano u Čakovcu u Tehnološko inovacijskom centru Međimurja. Našu školu predstavljale su u mlađoj dobnoj skupini Iva Kralj, Nina Klarić i Ana Sabočanec, a u starijoj dobnoj skupini Lovro Strbad, Benjamin Rusak, Paola Lukša i Stipe Popović.

Pošto su prva dva kola bila tzv. online kola ovo je bila prilika za druženje i razmjenu iskustava s učenicima iz drugih škola u Međimurju. Zadatak učenika bio je isprogramirati razmjenu poruka između 2 mbot robota i njihov prolazak kroz zadanu stazu u što kraćem vremenu.

Službeni rezultati biti će objavljeni naknadno na mrežnim stranicama Croatian Makers lige.