Završanica Nacionalnog projekta za poticanje čitanja

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 29. 3. 2018.

Minule srijede, 28. ožujka 2018. godine učenice 4.a razreda Mihaela Gadanec i Ivona Međimurec našu su školu predstavljale na završnici Nacionalnog projekta za poticanje čitanja Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige u kinu Tuškanac u Zagrebu. Projekt je pokrenut prije sedam godina, a ove se godine u projekt uključila 51 škola i čitalo je 1322 učenika. Od ove se školske godine on odvija uz suglasnost i preporuku Agencije za odgoj i obrazovanje i Ministarstva znanosti i obrazovanja, a domaćin je Osnovna škola Ante Kovačića iz Zlatara. Knjiga koju su učenici 4. a razreda čitali u razdoblju od rujna do ožujka bila je zbirka priča Svjetiljčica autorice Sonje Tomić, a naše su je učenice vrlo uspješno predstavile glumom i plesom.