Književni susret u našoj školi

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 16. 3. 2018.

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatskoga jezika u našoj smo školi u četvrtak, 15. ožujka 2018. ugostili zanimljivu i osebujnu književnicu Melitu Rundek, autoricu osamnaest naslova, od kojih je čak petnaest za djecu i mlade. U svojim romanima, kao suvremena spisateljica, Melita Rundek eksperimentira sa stilom i prilagođava ga temi te je prepoznata u svim čitateljskim krugovima. U prilog tome govore i podaci da je za rukopis romana Psima ulaz zabranjen, kojeg i naši učenici imaju u lektiri, dobila 1. nagradu „Ivana Brlić Mažuranić“  za 1999. godinu, roman Izgubljena u ormaru dobio je nagradu „Mato Lovrak“ za najbolji roman za djecu i mlade u 2014. godini, a jako visoko kotiraju i romani Haj, ja sam online i Hrvač. Sve ove romane možete posuditi i u našoj školskoj knjižnici i pobliže se upoznati s djelom naše gošće.

Na književnom susretu sudjelovali su učenici viših razreda, a svi su se jednoglasno složili da im je bilo poučno i zabavno te da im je taj školski sat prebrzo prošao. Nakon službenog dijela, u školskoj su se knjižnici okupili ljubitelji čitanja koji su nabavili knjige s autoričinom posvetom, a članice novinarske skupine Mia Čmrlec i Lea Lukša znalački su i stručno odradile intervju s našom gošćom koji će uskoro objaviti. Vjerujemo da će ovaj susret biti dobra odskočna daska za  sve one učenike koji do sada nisu voljeli čitanje te da će ih potaknuti da upravo čitanjem bogate svoj rječnik i budu u „trendu“.