I lektira može biti zabavna

Autor: Renata Dolenec, Suzana Karloci Kvakan, 13. 3. 2018.

Učenici 6.a i 6.b razreda lektiru Ivone Šajatović Tajna ogrlice sa sedam rubina obradili su na malo drugačiji način – lektirom iz vrećice. Svatko je odabrao jedan lik i uzeo 7 predmeta povezanih uz njega te ih stavio u vrećicu koju je izvana ukrasio. Zatim je predstavio svoj lik i predmete razredu. Zadatak je učenicima bio vrlo zanimljiv i pokazao im  da se lektira može čitati na više načina, a i da lektira može biti vrlo zabavna. Zadovoljni naučenim nakon prezentacija i takvog načina obrade lektire, učenici nestrpljivo iščekuju nove zanimljive zadatke vezane uz lektiru.
Patricija Dodlek i Alma Mikulan, 6.a