Osnovna škola Donja Dubrava

OPĆE VIJESTI

Odbojkaši 2. u Županiji

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 13. 3. 2018.

Odbojkaši Školskog sportskog društva «Drava» osvojili su 2. mjesto na finalnom turniru kojem je domaćin bila OŠ Štrigova. Na turniru je sudjelovalo 6 ekipa koje su to pravo stekle kroz kvalifikacijske turnire. Ekipe su bile podijeljene u dvije grupe te su naši odbojkaši bili u grupi s OŠ Vratišinec i OŠ Kuršanec.
Prvu utakmicu su igrali protiv vrlo dobre ekipe OŠ Vratišinec. Nakon izgubljenog prvog seta s rezultatom 17:25 te vodstva protivnika u drugom setu od 13:6, učenici su zahvaljujući odličnim servisima, organiziranoj igri i znatno boljoj koncentraciji preokrenuli rezultat i osvojili set sa 25:20. U trećem setu nastavili su s odličnom igrom i pobijedili rezultatom 15:4.
U utakmicu protiv OŠ Kuršanec učenici su ušli znatno samouvjerenije, a pobjeda nije u ni jednom trenutku došla u pitanje (25:13, 25:7). Pobjednik druge skupine od 3 ekipe, a time i naš protivnik u finalu bila je OŠ Štrigova. Obje ekipe pokazale su odličnu igru i želju za pobjedom. Prvi set pripao je protivniku tek u završnici rezultatom 25:22, a drugi set je završio rezultatom 25:13.

Čestitke učenicima na osvojenoj medalji!
Za ekipu ŠSD «Drava» igrali su:  Matija Lukša, Matija Matotek, Mihael Herc, Niko Štefić, Franjo Orehovec, Teodor Kuzmić, Vid Krušelj, Nino Mirić, Fran Miser i Mark Mrnjavec.