4. mjesto za odbojkašice

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 5. 3. 2018.

OŠ Mursko Središće bila je 26 veljače 2018. godine domaćin finalnom Županijskom natjecanju u odbojci za učenice 7. i 8. razreda na kojem je svoje sposobnosti i znanje odmjerilo 6  ekipa: OŠ Belica, OŠ Pribislavec, OŠ Mursko Središće, OŠ Kuršanec, III. OŠ Čakovec te OŠ Donja Dubrava.
Ždrijebom su određene 2 skupine po 3 ekipe koje su igrale međusobno. Ekipa koja osvoji prvo mjesto u grupi igra s prvoplasiranom ekipom iz druge skupine za ukupnog pobjednika turnira, a drugoplasirane ekipe igraju za 3. mjesto.
Rezultati naše skupine:
OŠ Mursko Središće – OŠ Donja Dubrava     25:18      25:12    (2:0)
OŠ Donja Dubrava – III. OŠ Čakovec            25:17      25:23    (2:0)
OŠ Mursko Središće – III. OŠ Čakovec          25:14     25:10     (2:0)
Nakon osvojenog 2. mjesta u grupi učenice su se za 3. mjesto borile protiv vršnjakinja iz OŠ Kuršanec. Naše  učenice su hrabro krenule u prvi set te do pred samu završnicu bile u vodstvu nakon  čega je uslijedio mali pad koncentracije i loše vraćanje servisa te je set završio rezultatom 25:21 za protivnice. Drugi set je također pripao protivnicama i to s rezultatom 25:15.

Čestitke učenicama na borbenosti i pokazanom umijeću!