Županijsko finalno natjecanje u futsalu za učenike

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 2. 3. 2018.

Županijsko finalno natjecanje u futsalu za učenike igralo se u Murskom Središću. U finalu je sudjelovalo 6 ekipa (OŠ Mursko Središće, OŠ Belica, I. OŠ Čakovec, II. OŠ  Čakovec, OŠ Draškovec te OŠ Donja Dubrava). Ekipe pravo nastupa u finalu stječu putem kvalifikacijskih turnira (6 turnira po 5 ekipa) na kojima je potrebno osvojiti prvo mjesto. Na finalnom turniru ekipe se ždrijebom dijele u 2 skupine po 3 ekipe koje igraju međusobno.
Ekipa naše škole prvu je utakmicu igrala protiv ekipe I. OŠ Čakovec i izgubila  rezultatom 9:2. Sljedeća utakmica igrala se protiv OŠ Belica. Učenici su igrali znatno hrabrije i borbenije te je utakmica bila rezultatski izjednačena do pred sam kraj. Tada je protivnik iskoristio nekoliko naših grešaka i ozljedu vratara kojeg smo morali zamijeniti igračem te je konačni rezultat bio 7:4 za OŠ Belica. Treću utakmicu u našoj grupi odigrali su OŠ Belica i I. OŠ Čakovec  5:1, a prvak županije je OŠ Mursko Središće koja je u finalu pobijedila OŠ Belica rezultatom 6:2.
Sastav ekipe: Matija Matotek, Mark Mrnjavec, Matija Lukša, Emanuel Habjan, Franjo Orehovec, Ivan Vidović, Niko Štefić, Nino Mirić, Stjepan Miser, Ivan Miser.