Međuopćinska smotra LiDraNo 2018. u Donjoj Dubravi

Autor: Mihaela Martinčić, Željko Kovač, Renata Dolenec, 31. 1. 2018.

U petak, 26.1.2018.godine naša škola bila je domaćin Međuopćinske smotre Lidrano 2018. Publici u holu škole predstavili se se učenici u dramsko – scenskom izrazu. Ispred Stručnog povjerenstva u sastavu Dejan Buvač, Tanja Novak i Bruno Kontrec nastupili su učenici 14 donjomeđimirskih osnovnih škola. Bilo je tu svega, od kazivanja poezije i monologa do izvođenja dramskih predstava. Sve u svemu, vrlo raznolik program koji su vodile male voditeljice Ivona Međimurec i Marija Brljak. Na samom početku programom su se predstavili učenici naše škole, dočaravši sudionicima ljepote našeg kraja i naše Dobrave. U natjecateljskom djelu našu školu predstavljale su Vikotrija ..koju je za kazivanje poezije Enesa Kiševića Velik kao dijete pripremila učiteljica Vikotrija Ribić i Marija Duhović koja se predstavila monologom iz knjige Teta Liza: Mojih 85 pod naslovom Šiba je z raja zišla. Nju je za nastup pripremila učiteljica Renata Dolenec. U novnarskom stvaralaštvu radom Svjedok prolaznosti, intervjuom, natjecala se Karla Čmrlec čiji mentor je učitelj Željko Kovač.

Naše cure Marija Duhović i Karla Čmrlec dobile su odlične kritike Stručnog povjerenstva i pozvane su na Županijsku smotru koja će se održati 14.2.2018. u Čakovcu. Poželimo im puno sreće i uspjeha!

Patricija Dodlek i Alma Mikulan, 6.a, članice Novinarske grupe

Više fotografija pogledajte ovdje.