Recikliranje plastičnih vrećica

Autor: Monika Kanižaj, Suzana Karloci Kvakan, 22. 12. 2017.

U utorak, 18. prosinca učenici šestih razreda na satu prirode obilježili su Dan protiv plastičnih vrećica. Nastavnica Monika Kanižaj održala je radionicu na kojoj su učenici izrađivali torbe od plastičnih vrećica. Cilj radionice bio je potaknuti mlade da više brinu o okolišu. Naučili smo kako od starih, naizgled nepotrebnih vrećica, stvoriti nešto sasvim novo, zanimljivo i upotrebljivo. Postupak je vrlo jednostavan i izvediv kod kuće, što je zapravo i najveća prednost. Dakle, drage učenice i dragi učenici, čuvajte vrećice jer ih možete ponovno iskoristiti na razne, ekološki prihvatljive načine.

Čuvajte Zemlju jer ona je naš jedini dom!