Osnovna škola Donja Dubrava

OPĆE VIJESTI

Sportska natjecanja u prosincu

Autor: Anica Benjak, Suzana Karloci Kvakan, 22. 12. 2017.

Tijekom prosinca učenici i učenice naše škole nastavili su sa svojim sportskim natjecanjima; učenici u malom nogometu i odbojci, a učenice u odbojci. Sve tri ekipe izborile su plasman na finalne turnire.
Nogometaši su se natjecali u OŠ Kotoriba te su u konkurenciji ekipa iz Kotoribe, Svete Marije i Goričana osvojili 1. mjesto. U prvoj utakmici pobijedili su domaćine rezultatom 5:2, a potom su u finalu pobijedili ekipu OŠ Goričan rezultatom 3:0.

OŠ Kotoriba bila je domaćin i natjecanju iz odbojke. Naši učenici su s dvjema pobjedama od 2:0  protiv OŠ Draškovec i OŠ Donji Kraljevec također izborili plasman na finalno Županijsko natjecanje.

Učenice su svoje natjecanje odigrale u OŠ Nedelišće. Svoj nastup na finalnom odbojkaškom turniru izborile su znatno teže od učenika, ali je zato plasman i puno slađi. Na natjecanju je sudjelovalo 5 ekipa te je ždrijebom određeno da igramo u grupi „B“ protiv II. OŠ Čakovec što je značilo da samo ta jedna utakmica odlučuje o plasmanu na finalni turnir. Nakon gotovo sat vremena igre, naše su učenice pobijedile rezultatom 2:1 u setovima (25:17, 24:26, 16:14) te je slavlje moglo započeti.
Čestitke svim učenicima i učenicama na marljivosti u vježbanju, borbenosti u igri i plasmanima na daljnja natjecanja.