Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja

Autor: Mladen Žerjav, 8. 12. 2017.

Ove školske godine naša se škola uključila u međunarodni projekt iz informatike i računalnog razmišljanja pod nazivom Dabar. Natjecanje je provedeno 15. studenog, a sudjelovali su učenici 3.a i 4.a razreda koji polaze dodatnu nastavu matematike te učenici šestih razreda koji polaze dodatnu nastavu informatike.

Na natjecanju je sudjelovalo 15249 učenika iz cijele Hrvatske, provodilo  se online, a sastojalo se od 15 zadataka koje je trebalo riješiti u 45 minuta.

U kategoriji MiliDabar (učenici 3. i 4. razreda OŠ) u 10% najboljih učenika iz cijele Hrvatske plasirao se učenik 4.a razreda Nikša Dolenčić, a u kategoriji KiloDabar (učenici 5. i 6 razreda OŠ) učenik 6.b razreda Fran Kolarić

Rang liste svih kategorija možete pregledati na službenoj stranici natjecanja http://www.ucitelji.hr/Naslovnica/Dabar.aspx.

U pripremi učenika sudjelovale su i učiteljice Koraljka Jakupak-Popović i Marina Horvat i njihove pripravnice Monika Vagaj i Andrea Vagaj kojima se ovim putem zahvaljujemo.