Matematičke igre – OŠ Sveta Marija i OŠ Donja Dubrava

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 23. 11. 2017.

Učenici dodatne nastave iz matematike pod vodstvom učitelja Anđelka Lisjaka i učiteljice Ivane Friščić Dornik u četvrtak 16. studenoga 2017. uputili su se u susjednu školu, OŠ Sveta Marija, zbog projekta „Matematičke igre“ kojemu je cilj popularizacija matematike među učenicima. Na početku susreta ravnatelj Damir Bendelja zaželio nam je dobrodošlicu i potaknuo nas da svi zajedno uživamo u matematičkim igrama i druženju. Nakon sramežljivog upoznavanja, učenici su pod vodstvom učiteljice Ivane Lukša Peranec naučili zanimljive matematičke pitalice, smijali se matematičkim šalama, odigrali bingo te ponovili matematičko gradivo natjecanjem u igri „Brojke“. Najbolje ekipe nagrađene su slatkim nagradama. Učenici su se lijepo zabavili i naučili nešto novo.