Čitanje je zakon!

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 30. 10. 2017.

U četvrtak, 26. listopada 2017. godine u Knjižnici „Nikola Zrinski“ u Čakovcu održano je županijsko natjecanje u čitanju naglas, namijenjeno učenicima osnovnih škola od 3. do 8. razreda u Međimurskoj županiji. Našu su školu predstavljale učenica 5.a Roberta Nestić koja je nastupila u mlađoj kategoriji od 3. do 5. razreda i Dajana Čmrlec, učenica 6.a razreda u starijoj kategoriji od 6. do 8. razreda. Njihov je zadatak bio da u dvije minute predstave knjigu iz koje će čitati ulomak i obrazlože zašto su baš tu knjigu odabrale i tri minute izražajno čitaju odabrani tekst.
Natjecanje je pratila stručna komisija i u doista jakoj konkurenciji Roberta je u mlađoj kategoriji zauzela visoko 3. mjesto, a svi su dusionici natjecanja dobili besplatnu članarinu u Knjižnici „Nikola Zrinski“.
Čestitke Dajani i Roberti na sudjelovanju i dobrom plasmanu i želimo im da i nadalje volje knjige i čitanje.