Oni su“Slogina“ budućnost

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 11. 10. 2017.

Na priredbi održanoj 7. listopada 2017. godine, povodom obilježavanja  90. godišnjice djelovanja Kulturnog umjetničkog društva Seljačka sloga Donja Dubrava, među brojnim izvođačima, nastupili su i učenici naše škole.
Pod budnim okom voditelja Ninija Klobičarića i mnogobrojne publike, učenici naše škole otplesali su poznate međimurske plesove: Turki robe, Naša Rega kruha pekla, Tri divojke, Čip čardaš, Ljepe naše senokoše. Gromoglasan pljesak i oduševljenje publike potvrda su da stariji članovi društva ne moraju brinuti kome će u nasljeđe predati veliki zadatak – očuvanje tradicijske kulture i baštine našega kraja.  Upravo njima!
Doris Hraščanec, 5.a, članica Novinarske družine