Nacionalni kviz za poticanje čitanja - Čitanje ne dolazi u pitanje!

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 23. 10. 2017.

U sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, učenice naše škole uključile su se u Nacionalni kviz za poticanje čitanja pod nazivom Čitanje ne dolazi u pitanje koji se rješava online u narodnim i školskim knjižnicama. Za potrebe kviza, učitelj informatike ustupio nam je svoju učionicu. Organizator kviza su Knjižnice grada Zagreba, Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež Gradske knjižnice s Mediotekom, a učenice naše škole animirale su i vodile učiteljica hrvatskoga jezika Renata Dolenec i naša školska knjižničarka Suzana Karloci Kvakan.

Za ovaj su kviz učenici morali pročitati knjigu Milijunaši, Maje Brajko Livaković, knjigu Mali ratnik Tihomira Horvata i knjigu Pošalji mi poruku, autorice Sanje Pilić a ovogodišnji kviz posvećen je enciklopedistici te se u sklopu kviza nude i zanimljiva pitanja na koja će učenici odgovoriti uz pomoć on line enciklopedija i leksikona Leksikografskog zavoda Miroslav Krleža.
Svi točno riješeni kvizovi bit će uključeni u izvlačenje pobjednika početkom studenog, a našim natjecateljicama želimo puno sreće i još hrpu pročitanih romana!
Alma Mikulan i Doris Hraščanec, članice Novinarske družine