Upoznajmo knjižnicu

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 23. 10. 2017.

Učenici 1. b razreda Područne škole Donji Vidovec po prvi put su se  upoznali sa školskom knjižnicom Područne škole. Naučili su razliku između knjižnice i knjižare, narodne knjižnice i pokretne knjižnice odnosno bibliobusa te službeno postali članovi školske knjižnice i obavili svoju prvu posudbu. Naučili su što se sve u knjižnici nalazi, kako se u knjižnici treba ponašati i kako se ne smije ponašati prema knjigama. Njihov je posjet upriličen povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige te su za tu prigodu dobili na dar i prigodne straničnike kako knjigama ne bi pravili uši već pravilno označili na kojoj su stranici stali. Za kraj su ilustrirali svoj posjet školskoj knjižnici, a njihovi će radovi biti izloženi u učionici kao malena izložba povodom obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige.