Berba kukuruza

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 2. 10. 2017.

Vijest novinarske družine Osnovne škole Donja Dubrava
Tko? Članovi učeničke zadruge Pupoljak.
Što? Berba starinske sorte kukuruza.
Kada? U petak, 29. rujna 2017. godine u poslijepodnevnim satima.
Kako? Okupili su se pred školom i s učiteljicom voditeljicom školske zadruge Brankom Matjanec i učiteljicom voditeljicom Građanskog odgoja Renatom Heric i pošli na polje brati kukuruz na starinski način – ručno.
Zašto? Kako bi pribavili komušinu za izradu novih proizvoda učeničke zadruge.

Da zaključimo… Učenici osmih razreda koji su ujedno i članovi učeničke zadruge Pupoljak kao i polaznici izvannastavne aktivnosti Građanskog odgoja, sa svojim su učiteljicama kukuruz pobrali kao od šale. Vrijeme im je također poslužilo, a nove proizvode koje će izraditi tijekom školske godine imat ćete prilike vidjeti i nabaviti na ovogodišnjem božićnom sajmu te povodom Dana škole u svibnju kada će naša učenička zadruga ujedno proslaviti i 50 godina svog djelovanja.
Ana Sabočanec, 5.a

U pomoć im je priskočila i učiteljica Valentina Jambrešić.
Osmijeh govori više od riječi!