Oprezno u prometu!

Autor: Mihaela Martinčić, 4. 9. 2017.

Policijska uprava međimurska već tradicionalno početkom rujna provodi preventivnu akciju "Poštujte naše znakove" i educira učenike 1. razreda kako se ponašati u prometu.

Mi odrasli usmjerimo svoju pažnju i prilagodimo naše ponašanje u prometu u blizini škola, vrtića, odnosno čim uočimo djecu na prometnici.

Zašto su djeca ugrožena kategorija sudionika u prometu?
Zato što su nižeg rasta što im onemogućuje dobru preglednost prometne situacije i vidno polje im je ograničeno. Kako su nižeg rasta teže ih uočavaju ostali sudionici u prometu. Djeca teško mogu točno procijeniti brzinu kojom se kreću vozila i koliko su udaljena. Nemaju još u dovoljnoj mjeri razvijenu sposobnost usmjeravanja pažnje na zbivanja u prometu, a to se očituje nenadanim  i impulzivnim reakcijama poput pretrčavanja kolnika i sl.