NAJAVA: Predavanje – Kako pomoći djeci s teškoćama u čitanju i pisanju

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 28. 3. 2017.

Naša je škola podržala kampanju Hrvatskog knjižničarskog društva pod nazivom „I ja želim čitati“ kojom se želi upozoriti hrvatska javnost na probleme osoba s teškoćama čitanja i disleksijom. U suradnji s Poliklinikom za razvoj slušanja i govora SUVAG iz Zagreba, u utorak, 4. travnja 2017. godine u holu naše škole održat će se predavanje-tribina namijenjeno roditeljima učenika od 1. do 6. razreda s početkom u 17:30 sati. Predavanje Kako pomoći djeci s poteškoćama u čitanju i pisanju održat će djelatnica Službe za medicinsku rehabilitaciju djece školske dobi Maja Kelić.
Disleksija i poteškoće u čitanju velik su problem za pojedinca i društvo, a ako se na vrijeme ne dijagnosticiraju mogu dovesti do odustajanja od učenja i negativno utjecati na ostale vidove života.