Po prvi put u školskoj knjižnici

Autor: Suzana Karloci Kvakan, 19. 10. 2016.

I prvašići iz Donje Dubrave posjetili su našu školsku knjižnicu. Upijali su riječi kao spužve i o knjigama i knjižnici naučili jako puno. Obećali su da će se prema knjigama lijepo odnositi te da će često dolaziti u školsku knjižnicu. Po prvi put su se učlanili i posudili prvu knjigu za čitanje. Spremni su odvažno ući u svijet priča i bajki i vjerujemo da će se u nj uvijek iznova rado vraćati.
Osim po velikim zelenim ormarima ispunjenim knjigama, ovaj će prvi susret pamtiti i po zubiću dječaka Ivana iz razreda koji je također htio zaviriti u prostor naše knjižnice i naći svoje mjesto uz neku knjigu. Zabilježili smo i to, a vjerujemo da će i zubić vila svoj posao odraditi.

A kako su oni sami doživjeli susret s školskom knjižnicom, knjižničarkom i knjigama vjerno su prenijeli na papir na satu likovne kulture s učiteljicom Ksenijom. Učeničke radove pogledajte pod opširnije.