Obilježili smo Dan neovisnosti

Autor: Mihaela Martinčić, Renata Heric, 8. 10. 2016.

U četvrtak, 6. listopada 2016. obilježili smo Dan neovisnosti. Učenici su se na satovima povijesti upoznali sa novijom povijesti Hrvatske. Dana 8. listopada 1991. godine Hrvatski sabor je donio odluku o stupanju na snagu odluke iz lipnja iste  godine kada je donijeta Deklaracija o uspostavi samostalne i suverene Hrvatske. Do svoje samostalnosti hrvatska povijest se bilježila u teškim trenucima na bojištima gdje su Hrvati branili svoje pravo na samostalnost i suverenost. Svake godine iznova se prisjećamo najtežih dana stvaranja Hrvatske i čuvamo uspomenu na sve one koji su žrtvovali svoje živote da bismo mi danas živjeli u miru i slobodi.