Prva izložba likovnih radova Veronice Cenko u školskoj knjižnici

Autor: Mihaela Martinčić, Suzana Karloci Kvakan, 18. 10. 2016.

Povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige u našoj je školskoj knjižnici postavljena prva izložba likovnih radova učenice Veronice Cenko. Na otvorenju izložbe sudjelovali su učenici osmih razreda sa svojim razrednicama, a prigodni govor održala je učiteljica likovne kulture Kristina Pongrac.
Veronica je učenica osmog razreda s velikim snovima o umjetničkoj budućnosti, a najveća joj je želja upisati Akademiju likovnih umjetnosti i profesionalno se baviti umjetnošću. Crtanje voli od svojih najranijih dana, a najviše crta portrete, životinje i prirodu. Izloženi radovi crtani olovkom plod su njenog truda i želje za istraživanjem ljudske anatomije, konstrukcije i načina prikaza različitih motiva, od takozvane „nežive prirode“, predmeta iz svakodnevne uporabe do ljudskih figura i portreta. Neki su motivi rađeni kao studije nastale detaljnim promatranjem i crtanjem dok su drugi rađeni iz mašte ili prema sjećanju.
Izložba se može razgledati svakodnevno u razdoblju od 17. listopada do 21. listopada 2016. godine.